Oznamy od 26. 3. do 1. 4. 2018

17.00 Hôrka: + Viliam Šteinecker, synovia Ján a Jaroslav, nevesta Anna
18.00 Hrádok: + Jozef Kinči

Streda – Streda Veľkého týždňa
18.00 Lúka: za učiteľov a zamestnancov školy, ktorí pôsobili a pôsobia v ZŠ Lúka

Štvrtok – Zelený štvrtok Pánovej večere
17.30 Hrádok: za zosnulých i živých kňazov našej farnosti

Piatok – Veľký piatok umučenia a smrti Krista Pána
15.00 Hrádok: OBRADY VEĽKÉHO PIATKA

Sobota – Biela sobota
19.30 Hrádok: za pokoj vo svete

Nedeľa – Veľkonočná nedeľa – Nedeľa Zmŕtvychvstania Pána
8.00 Hôrka: + rodičia Michalíkoví a ostatní zomrelí z rodiny
9.30 Lúka: za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu
11.00 Hrádok: Za farnosť a farníkov

Prežívame Veľký týždeň, ktorý prejde do slávnosti Veľkej noci. Počas celého Veľkého týždňa by sme sa mali zdržať hlučných zábav a v piatok je deň prísneho pôstu.

Na Zelený štvrtok máme zvyk stretať sa v tento deň aj pri krížoch v chotári našej farnosti. Tento raz to bude pri kríži v Lúke o 20.00 hod.

V piatok pred obradmi bude o 14.15 krížová cesta. Po obradoch bude nad Božím hrobom vyložená Sviatosť oltárna do 17.30 hod.

V sobotu o 9.00 sa pomodlíme ranné chvály a vyložíme Sviatosť oltárnu k poklone do večernej sv. omše. Sobotné obrady Vzkriesenia zakončíme v prípade dobrého počasia procesiou na cintorín, kde bude záverečné požehnanie.

Na najväčších sviatkoch kresťanstva je – okrem iného – príťažlivé to, že okrem nedele nič nie je povinné. O to srdečnejšie pozývame – nebudeme si plniť povinnosť, ale pripomínať si a sláviť najväčšie udalosti kresťanstva.