Začíname prípravu na sviatosť birmovania

Budú to už tri roky, čo bola v našej farnosti birmovka. Zvažoval som, či nezmeniť vek birmovancov. Ale zatiaľ to zostáva tak, ako sme boli navyknutí. Preto bude sviatosť birmovania na sklonku tohto školského roka. Prihlásiť sa môžu žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. A samozrejme aj starší. Platí to pre žiakov, ktorý chodia v škole na hodiny náboženskej výchovy.
Ako presne bude prebiehať príprava (teda kedy sa budeme stretať), to závisí aj od zloženia prihlásených. Takže to sa ešte ukáže. Predpokladaný termín birmovky je jún 2016.
Od birmovancov sa očakáva okrem účasti na stretnutiach aj zvládnutie predloženého učiva. Účasť na (aspoň) nedeľných bohoslužbách by mala byť pre kresťana samozrejmosťou. Ale potrebný je aj život, ktorý zodpovedá kresťanstvu.
Cieľom je, aby príprava k sviatosti birmovania bola prospešnou aj pre samotný život. Dúfam, že sa nám to spoločne podarí.
Teším sa na stretnutia.
Ak sa niekto nedostal k prihláške, môže si ju vytlačiť odtiaľto. A priniesť do 20.9 buď vyplnenú do kostola, alebo na faru.

Prihláška na birmovku vo farnosti Hrádok na rok 2016

Meno: ……………………………………………………………………………………..

Trvalý pobyt: …………………………………………………………………………….

Miesto krstu: …………………………………………………………………………….

Ročník: …………………………. Škola: …………………………………………………

Telefónny kontakt na jedného z rodičov: ……………………………………….

Podpis jedného rodiča: ………………………………………………………………..

K prijatiu sviatosti birmovania je potrebné chodiť na náboženskú výchovu, navštevovať aspoň nedeľné sv. omše, absolvovať prípravu, mať potrebné vedomosti a viesť život zodpovedajúci kresťanstvu. Ak sa nám to spoločne podarí naplniť, môžeme posunúť svoje životy i náš svet k lepšiemu.